Květen 2014

Zahradní houpačka

16. května 2014 v 10:44
V horkých letních dnech se při zkrášlování vaší zahrady jistě vyplatí pořídit zahradní houpačku. Ta je nejen skvělým místem k odpočinku, odpolednímu čtení a podobně, ale zároveň díky vhodně zvoleným barvám zkrášlí celé prostředí zahrady. Máte-li okolo sebe spoustu zeleně, zelená barva krásně doladí okolí.Kovovou nebo dřevěnou houpačku?

Při volbě houpačky rozhodují její vlastnosti a samozřejmě rozpočet, který máte k dispozici. Kovové houpačky jsou základní variantou. Jejich konstrukce je lehká a snadno se s nimi manipuluje v případě, že potřebujete houpačku občas přemístit. Kovové houpačky patří mezi ty levnější, je třeba u nich vybrat i vhodné polstry (které jsou většinou součástí dodávky), jelikož kov může nepříjemně chladit. Dřevěné houpačky se vyznačují větší robustností a tím i stabilitou. Jejich ceny začínají cca na 3 000Kč.

Nosnost houpaček


Při výběru zahradní houpačky je potřeba dát pozor na uvedenou nosnost. Stává se, že například houpačky pro 3 osoby mají nosnost, která však neodpovídá běžné váze 3 dospělých. Vhodné jsou houpačky s nosností 250kg a výše. Zahradní houpačky můžete koupit jak ve velkých obchodem zde tak v menších specializovaných obchodech.