V čem vynikají moderní zahradní skleníky

14. února 2014 v 13:31
Pro každé zahrádkáře představuje zahradní skleník neuvěřitelného pomocníka při pěstování nejrůznějších rostlin. Zahradní skleníky totiž fungují na principu skleníkového efektu, který zajistí rostlinám uvnitř skleníku potřebné teplo, světlo a vlhkost.

Existuje obrovské množství zahradních skleníků, takže si budete moct vybírat nejen podle výše cen, ale také podle jejich velikosti a provedení. Takže ať již máte obrovskou zahradu, nebo menší zahrádku, není problém si skleník pořídit. Stačí jen vybrat ten, který má správné rozměry. Zahradní skleníky nemusíte používat jen v létě, je možné v nich pěstovat rostliny také během zimy. V tomto případě je však nutné skleník dobře zaizolovat a pořídit do něj kvalitní topení.


V poslední době začínají převažovat zahradní skleníky vyrobené z polykarbonátu nad skleníky vyrobenými ze skla. Polykarbonátové skleníky totiž přinášejí řadu výhod. Jednou z nich je například skutečnost, že polykarbonátové desky jsou výdržnější než sklo, čímž odpadá problém s častým měněním rozbitého skla. Druhou výhodou polykarbonátu oproti sklu je to, že nepropouští tolik světla.

U skleněných skleníků totiž často docházelo k tomu, že při vysokých venkovních teplotách se rostlinky spálily, pokud nebyly nijak chráněné. Polykarbonátové desky používané do skleníků jsou dvojité a prostor mezi nimi je vyplněn vzduchovými komorami. Protože vzduch je velice dobrý izolant, je u těchto moderních skleníků minimalizována výměna tepla, což zaručuje stálou teplotu uvnitř skleníků během celého dne. Oproti sklu jsou polykarbonátové desky dobře ohebné, a tak není problém pořídit si skleník se zaoblenou střechou, což udělá z Vašeho skleníků zajímavý prvek na zahradě.

Pro milovníky zahrádkaření, kteří by se rádi této činnosti věnovali po celý rok, jsou tedy polykarbonátové skleníky skvělou volbou.

Další zajímavé informace a obrázky naleznete zde: http://www.akcepardubice.cz/zahradni-skleniky/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama