Únor 2014

Kupovaný vs vyráběný skleník?

14. února 2014 v 14:09
Jak jste na tom vy? Dáváte přednost nákupu hotového krabicového řešení - tedy skleníku z obchodu, který stačí jen vybalit z krabice a smontovat nebo si rádi vše děláte sami a skleník si stavíte svépomocí z pet láhví, zavařovacích sklenek, zbytků oken a dalších materiálů? Napište nám do komentáře, jak postupujete.


Jak na výsadbu ve skleníku?

14. února 2014 v 14:01
Už se těšíte na jaro a na zahrádku? Máte doma skleník a chcete sázet? Víte, že před výsadbou prvních rostlin, musíte skledník důkladně očistit, vydezinfikovat a v nejlepším případě jej doplnit čerstvým substrátem.

Skleník je první místo, kde již v těchto dnech můžeme naplno zahradničit. Ovšem před tím, než v něm vysázíme první rostliny, jej musíme očistit, vydezinfikovat a doplnit čerstvým substrátem. Jak na to, vám ukážeme ve videu, kde se dozvíte i to, co vše lze ve skleníku vysázet.

Jaký je kalendář prací ve skleníku?

14. února 2014 v 13:55
Postupujete stejně při práci ve skleníku?

Co pěstují v americe?

14. února 2014 v 13:53
Na následující infografice se dozvíte, co se nejčastěji pěstují američané na svých zahrádkách.


Vybrat si skleník, pařeniště a nebo foliovník?

14. února 2014 v 13:41
Na následujícím videu se dozvíte, zda si vybrat skleník je pro vás vhodnější klasický skleník nebo jestli vybrat foliovník či pařeniště.


V čem vynikají moderní zahradní skleníky

14. února 2014 v 13:31
Pro každé zahrádkáře představuje zahradní skleník neuvěřitelného pomocníka při pěstování nejrůznějších rostlin. Zahradní skleníky totiž fungují na principu skleníkového efektu, který zajistí rostlinám uvnitř skleníku potřebné teplo, světlo a vlhkost.

Existuje obrovské množství zahradních skleníků, takže si budete moct vybírat nejen podle výše cen, ale také podle jejich velikosti a provedení. Takže ať již máte obrovskou zahradu, nebo menší zahrádku, není problém si skleník pořídit. Stačí jen vybrat ten, který má správné rozměry. Zahradní skleníky nemusíte používat jen v létě, je možné v nich pěstovat rostliny také během zimy. V tomto případě je však nutné skleník dobře zaizolovat a pořídit do něj kvalitní topení.


V poslední době začínají převažovat zahradní skleníky vyrobené z polykarbonátu nad skleníky vyrobenými ze skla. Polykarbonátové skleníky totiž přinášejí řadu výhod. Jednou z nich je například skutečnost, že polykarbonátové desky jsou výdržnější než sklo, čímž odpadá problém s častým měněním rozbitého skla. Druhou výhodou polykarbonátu oproti sklu je to, že nepropouští tolik světla.

U skleněných skleníků totiž často docházelo k tomu, že při vysokých venkovních teplotách se rostlinky spálily, pokud nebyly nijak chráněné. Polykarbonátové desky používané do skleníků jsou dvojité a prostor mezi nimi je vyplněn vzduchovými komorami. Protože vzduch je velice dobrý izolant, je u těchto moderních skleníků minimalizována výměna tepla, což zaručuje stálou teplotu uvnitř skleníků během celého dne. Oproti sklu jsou polykarbonátové desky dobře ohebné, a tak není problém pořídit si skleník se zaoblenou střechou, což udělá z Vašeho skleníků zajímavý prvek na zahradě.

Pro milovníky zahrádkaření, kteří by se rádi této činnosti věnovali po celý rok, jsou tedy polykarbonátové skleníky skvělou volbou.

Další zajímavé informace a obrázky naleznete zde: http://www.akcepardubice.cz/zahradni-skleniky/